***ZAWSZE DARMOWA WYSYŁKA / DOSTAWA DO 48H !! ***



Aspirin Pro 500mg - 8 tabletek

Regular price £4.99

Tax included. Shipping calculated at checkout.
ASPIRIN PRO - produkt leczniczy zawierający kwas acetylosalicylowy który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Skład
Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).
1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny; otoczka: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Tylko do podawania doustnego.
Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia: jednorazowo 1 tabletka. W razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Dorośli w podeszłym wieku (65 lat i starszych): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.
Młodzież w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Nie nalezy przyjmować tego leku dłużej niż przez 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu), chyba że lekarz zaleci inaczej.
Działanie
Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Wskazania
Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Aspirin Pro:
  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • jeśli u pacjenta występuje chorobą wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca;
  • jeśli pacjent jest leczony metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień;
  • jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu);
  • jeśli pacjentka jest po piątym miesiącu ciąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki).
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana:
  • krwawienie z nosa, dziąseł,
  • bóle głowy, zawroty,
  • bóle brzucha,
  • podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych,
  • pokrzywka, reakcje skórne.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
  • Przed rozpoczeciem stosowania Aspirin Pro należy poradzić się lekarza jeśli pacjent jest leczony innymi lekami zawierającymi kwas acetylosalicylowy, jeśli pacjent regularnie stosuje leki przeciwbólowe, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby,
  • Aspirin C zawiera sód.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30oC.
  • Lek Aspirin C należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Aspirin C może wchodzić w interakcje z:
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
  • lekami trombolitycznymi,
  • lekami zwiększającymi wydalanie kwasu moczowego,
  • lekami moczopędnymi,
  • lekami stosowanymi w zaburzeniach czynności nerek,
  • lekami działającymi miejscowo na przewód pokarmowy.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Nie należy stosować leku Aspirin Pro z alkoholem.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego lub jakiegokolwiek innego leku.
W okresie pierwszych pięciu miesięcy ciąży należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.
Od rozpoczęcia szóstego miesiąca ciąży nie należy w żadnym przypadku przyjmować tego leku, ponieważ może to spowodować znaczne zagrożenie dla pacjentki lub jej dziecka.
Ten lek może przenikać do mleka matki, nie zaleca się przyjmowania leku Aspirin Pro podczas karmienia piersią.
Wpływ na płodność
Preparat ten należy do grupy leków, które mogą niekorzysnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu terapii.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku Aspirin Pro u dzieci poniżej 12 roku życia.

Producent

BAYER
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa