***ZAWSZE DARMOWA WYSYŁKA / DOSTAWA DO 48H !! ***



Gripex Hot Zatoki- 10 tabletek na zatoki

Regular price £9.49

Tax included. Shipping calculated at checkout.
Kolejny preparat uzupełniający ofertę marki Gripex, Gripex ZATOKI CAPS polecany jest pacjentom cierpiącym z powodu zapalenia zatok w przeziębieniu, preferującym lek w postaci kapsułek. Działanie leku oparte jest na trzech składnikach aktywnych: paracetamolu, fenylefrynie i kofeinie. Pomaga w takich sytuacjach, jak:
  • gorączka,
  • ból głowy,
  • uczucie ogólnego rozbicia,
  • katar,
  • niedrożność nosa i zatok.
Skład:
Paracetamol 500 mg,kofeina 25 mg,chlorowodorek fenylefryny 6,1 mg oraz substancje pomocnicze.
Działanie:
Gripex® ZATOKI Caps zawiera maksymalne dawki OTC dla fenylefryny i paracetamolu (przy rekomendowanym dawkowaniu 2 tabletek). Jednocześnie stanowi bezpieczną alternatywę dla osób z przeciwwskazaniem do stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), nietolerujących NLPZ lub pseudoefedryny. 
Lek pomaga zwalczać objawy zapalenia zatok w przeziębieniu dzięki kompleksowemu składowi:
  • paracetamol - łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa stan podgorączkowy oraz gorączkę,
  • fenylefryna - zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, udrożnia nos i zatoki, ułatwia oddychanie; jest to skuteczna alternatywa wobec pseudoefedryny dla niektórych pacjentów,
  • kofeina - daje subiektywne odczucie ustępowania zmęczenia, poprawy koordynacji i szybkości kojarzenia.
  • Stosowanie:
    • lek można stosować niezależnie od posiłków,
    • należy przestrzegać co najmniej 6-8-godzinnego odstępu między dawkami,
    • leku Gripex ZATOKI CAPS nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią,
    • lex Gripex ZATOKI CAPS można stosować u dzieci powyżej 12. roku życia.
    Ważne informacje:
    W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność podczas obsługi urządzeń mechanicznych i prowadzenia pojazdów.
    Ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby w czasie przyjmowania leku Gripex® ZATOKI Caps nie należy pić alkoholu.
    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.